Silná záda – pro lepší život

Bolesti zad představují nejvyšší počet dnů pracovní neschopnosti a jsou nejčastější zdravotní komplikací ve Spojeném království. Svaly zad fungují na principu souhry mezi tzv. "agonisty" a "antagonisty".

Chronické přetěžování nebo akutní přetěžování vede k tomu, že určité pohyby kladou nadměrné nároky na "agonisty" nebo "antagonisty". To vede ke svalovému napětí a bolesti. Pokud jsou svaly maximálně přetížené, mohou zablokovat přilehlý kloub. Tento jev se hovorově nazývá "lumbago".

Jak zmírnit bolesti zad?

Bolest zad má mnoho příčin: příliš dlouhé sezení v práci, nesprávné zatížení zad a především příliš málo pohybu. Jakmile lékař stanoví diagnózu, pravidelný pohyb a sport jsou často prvním krokem ke zmírnění bolesti zad. Pečlivě posílený svalový aparát dlouhodobě podporuje a uvolňuje páteř.

Tělo se stává pružnějším; vazy a svaly silnější a odolnější. Pokud bolest omezuje doporučenou fyzickou aktivitu, často pomohou ortézy zad s integrovanou masážní podložkou. Ortéza se nasazuje bez námahy jako pás pouze jednou rukou a vpředu má háček a zapínání na prémiový typ suchého zipu. Pozitivně působí na záda: přizpůsobuje se tvaru páteře, má jemný masážní účinek a stabilizuje bederní oblast. To aktivuje metabolismus, může se snížit svalové napětí a zmírnit bolest.

Byly pro Vás tyto informace užitečné?